Кошаркаши Сутјеске побиједили су на свом терену екипу Сокоца у узбудљивој утакмици са 64-62, чиме су стигли до седмог овосезонског тријумфа у Првој лиги Републике Српске.

Фочаци су до двоцифрене предности дошли пред крај друге четвртине и стечену разлику одржавали до половине трећег периода игре, када гости преузимају иницијативу и резултат смањују на поен заостатка.

Уједначено се играло у четвртој четвртини. Предност домаћина достизала до шест поена разлике, да би у посљедњем минуту сусрета узастопним поенима кошаркаши Сокоца поравнали резултат.

У задњем нападу Сутјеска је на располагању имала свега 11 секунди. Одговорност је преузео капитен домаћих Горан Бодирога и на пет секунди прије истека времена поготком за два поена донио важну побједу Фочацима.

Најефикаснији у побједничком тиму био је Бодирога са 18 поена, пратили су га Милош Павловић са 14 и Владан Радовић са 10.

Код Сокоца се истакао Мирослав Ковач са 16 кошева, Павле Тупањанин је додао 15, а Игор Ђерић 12 поена.

Сутјеска је са седам побједа и утакмицом заостатка у односу на ривале осма на прволигашкој табели, док је Соколац седми са побједом више.

Наредног викенда Фочаци дочекују екипу Славије из Источног Сарајева.