Свим спортским клубовима и организацијама од понедјељка, 1. јуна, биће дозвољен тренажни процес у објектима Спортске дворане на Сокоцу, нова је одредба општинског Штаба за ванредне ситуације донесена према мјерама Министарства породице, омладине и спорта Републике Српске.

Ова наредба односи се и на главни и помоћне стадионе “Бара”, у складу са распоредом соколачког Спортско-рекреативног центра “Гласинац”.

“Током одржавања тренинга није дозвољен улаз рекреативцима, родитељима и посјетиоцима”, прецизирали су из Штаба.

Приликом одржавања тренинга и спортско-рекреативних активности обавеза корисника ових простора је да се придржавају 16 препорука, међу којима је обезбјеђивање мјеста за дезинфекцију руку и вођење евиденције о присутним лицима.

Према овој наредби, не дозвољава се кориштење свлачионица и тушева у спортским објектима.

“Наредба о кориштењу Спортске дворане и Стадиона `Бара` за вријеме тренажног процеса ступила је на снагу јуче”, наведено је из Штаба за ванредне ситуације општине Соколац.